GÜNDEM


More

ÜTOPYA FİNAL'DE HAKSIZLIK MI YAPILDI ?

Unknown on : 21 Eylül 2015 Pazartesi 0 YORUMLAR
Unknown
Şuanki yazacak olacağım yazıya başlamadan önce belirtmek isterim ki ütopya yarışmasını en baştan beridir takip eden ve sürekli internetten canlı yayından izleyen bir ütopya izleyicisiyim.Ütopya yarışması 11 ay'ı aşkın süredir Tv8 Ekranlarında ALPAY KAZAN Tarafından Koordine edilen sosyal deney yarışmasıdır.Yarışmanın en önemli figürlerinden SEMİH ÖZTÜRK 11 Aydır Yarışmada kendine karşı gelen tüm rakiplerini elemiş bir yarışmacıdır.Başarılı strateji çalışmaları sonunda ütopya final elemelerine kadar grubundan sadece 2 kişi elenmiştir,diğer tarafta ise sayısını bile bilmediğim insan elemiştir.E-Gazete satışı başladıktan sonra sürekli olarak dokunulmazlık alan bir yarışmacıdır ve ütopya'da en fazla dokunulmazlık alarak adını yarışmaya altın harfler ile kazımıştır ve yarışmanı sonunda da bu başarısını final'e çıkarak göstermiştir.Final'deki yarışmacı adayı ise CAFE Grubunun eski üyesi TUNCAY Kes'tir.Bu Geceki Ütopya Finalinde Karşı Karşıya Gelen 2 Ütopyalının aslında karşı karşıya olmadığının ACUN ILICALI VE ALPAY KAZAN İsimli 2 Şahsın Karşında Olan Semih Öztürk'ün Mücadelesidir.Açıklanan Final etabı şöyle oldu ;

 • -ELENEN ESKİ YARIŞMACILARIN VERECEĞİ OYLAR
 • -SMS VERİLEREK BELİRLENECEK OYLAR
 • -E-GAZETE ALINARAK VERİLECEK OYLAR

VE SORACAĞIMIZ SORULAR ŞUNLARDIR.

 1. -Elenen Eski Yarışmacılar Semih'e Rakip Ve Sayıları Daha Yüksek Verecekleri Oyların Tuncay Kes Tarafına Gitmesine Kesin Gözüyle Bakılan Yarışmacıların Neden Final İçin Şampiyonun Belirleneceği Sisteme Dahil Ettiniz ?
 2. -Herkesin 1-0 Dediği Sistemde Tuncay'ın Destekleyenleri Sadece SMS Oylarına Yüklenmişlerdir.Çünkü Durumun 1-0 Olduğunu Bilmekteydiler.
 3. -Semih Öztürk'ün Destekleyenleri Hem Gazete Alıp Hemde SMS Atarak Nasıl Öne Geçebilirler 
 4. -E-Gazete Oylamısında 1.Olan Biri Nasıl Sms Oylamasında 1.Olmamıştır !
 5. Ben Cevap Veriyim Tuncay'ın Destekleyenleri Elenen Eski Yarışmacıların Tuncay'a Oy Vereceğini Bildikleri İçin Sadece Sms İle Destek Olmuşlardır.
 6. -Sadece SMS Ve E-Gazete Yapmak Yerine Neden Eski Yarışmacıları Dahil Ettiniz.
 7. -Madem Bir Sıkıntı Yok Neden Alpay Kazan Facebook Hesabını Kapatmıştır ? Neyden Çekindiği İçin Profil Hesabını Kapatmıştır ?
 8. -Evet E-Gazete Ve Sms Sonuçlarını Noter Önünde Yapmış Olabilirsiniz Evet Ordaki Sonuçlarda Doğrudur.Ama Eski Yarışmacıların Tuncay Kes'e Oy Vereceğini Bildiğiniz Halde Neden Yaptınız Böyle Birşey
 9. -ÇÜNKÜ SADECE SMS VE E-GAZETE OLSAYDI SEMİH'İN 1.OLACAĞINI HERKES BİLİYORDU.
 10. ADİL BİR YARIŞMADA ŞANSLAR %50 %50 OLUR AMA MALESEF ÜTOPYADA ŞANS PARAMETRELERİ %66 , %34 OLDU.
 11. -BİR İZLEYEN OLARAK ÜTOPYA FİNALİNİN ADİL BİR ŞEKİLDE YAPILMADIĞINI DÜŞÜNMEKTEYİM.

Hiç yorum yok: